Categories
News

Biuletyn Informacyjny NUADU

Pierwszy numer Biuletynu poświęcony jest w całości działaniom naszej firmy w Polsce i za granicą w okresie od września do grudnia 2018 roku.

O NUADU

NUADU powstało w Gdyni w 2014 roku. Jesteśmy firmą działającą w branży edukacji szkolnej. Rozwijamy i udostępniamy platformę wspierającą proces edukacji oraz weryfikacji i obiektywnej oceny efektów nauki. Mechanizmy NUADU zarządzają weryfikacją poprawności rozwiązywanych zadań, dynamicznie dopasowują poziom ich trudności do stanu wiedzy ucznia oraz na bieżąco informują zarówno ucznia, jak i nauczyciela o postępach w nauce. Z naszego rozwiązania korzystają szkoły, nauczyciele i uczniowie – za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub aplikacji mobilnej.

W NUADU wierzymy, że każdy może odkryć swój naturalny potencjał. Używamy technologii do poprawy jakości globalnej edukacji, zapewniając jej obiektywność i powszechny dostęp.

Wrzesień 2018

Gdynia

NUADU zawitało do Gdyni! Był to dla nas niezwykle ważny krok, gdyż to właśnie tutaj narodziła się koncepcja NUADU. Tutaj także odbyło się pierwsze uruchomienie naszego systemu na taką dużą skalę – 21 szkół. Ogromnie cieszymy się, że z NUADU korzysta już w Gdyni ponad 11 000 uczniów i blisko 2 000 nauczycieli.

(…)  ta platforma może zrewolucjonizować podejście do przekazywania wiedzy. Będzie pomagała pobudzać ciekawość uczniów i motywowała ich do zdobywania wiedzy. Nauczyciel może przygotować własne materiały do ćwiczeń, wykorzystać multimedia, zadawać pracę domową, którą „odrabia się” w komputerze, ma kontakt z uczniami, którzy z powodu choroby musieli zostać w domu. Nauczyciele mogą też dzielić się scenariuszami lekcji i wzajemnie się inspirować. Z kolei dyrektorzy mogą na bieżąco mieć wgląd w aktywność uczniów i ich osiągnięcia. Ta rewolucja ma jeden cel – dostosowywać edukację do potrzeb indywidualnych potrzeb najmłodszych gdynian.

Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni odpowiedzialny za gdyńską edukację

Azja

NUADU zagościło w Azji – i to na dobre! Kody dostępu do NUADU zostały dołączone do podręczników szkolnych, które właśnie wtedy pojawiły się na półkach księgarń w Dżakarcie (Indonezja), Bangkoku (Tajlandia) i Singapurze.

Vouchery NUADU na półkach księgarni w Dżakarcie

Październik 2018

To był bardzo owocny miesiąc dla NUADU. Odbyliśmy serię spotkań z nauczycielami szkół, dyrektorami i kierownikami referatów, burmistrzami miast. Odwiedziliśmy V Kongres TIK w Edukacji w Toruniu oraz VII Forum Dyrektorów Placówek Oświaty w Katowicach. Przeprowadziliśmy też wywiady i ankiety z użytkownikami naszej platformy w Gdyni, Singapurze i Dżakarcie. Chcieliśmy przyjrzeć się bliżej ich codziennej pracy z NUADU, poznać potrzeby i trudności. Raport z badań zaprezentujemy w pierwszym kwartale 2019 roku!

NUADU Nowa Szkoła

Tego lata zorganizowaliśmy serię przemiłych spotkań z uczniami, nauczycielami, dyrektorami szkół, naczelnikami oświaty oraz gospodarzami miast, którzy korzystają z NUADU lub którzy swoimi decyzjami przyczynili się do popularyzacji naszego rozwiązania. Pragniemy im wszystkim jeszcze raz serdecznie podziękować za słowa uznania, entuzjazm i udział w naszym przedsięwzięciu. Państwa uwagi – szczególnie te krytyczne 😉 – mają bezpośredni wpływ na kształt #NUADU. Tworzymy NUADU dla Państwa i z Państwem. Dziękujemy!

Nagroda PAiH

Dnia 15 października otrzymaliśmy nagrodę Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w kategorii Ekspansja Zagraniczna.

Nagroda Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w kategorii Ekspansja Zagraniczna

Program akceleracyjny InCredibles

Firma NUADU znalazła się w gronie finalistów programu akceleracyjnego InCredibles. Udział w programie gwarantuje jeszcze skuteczniejszy rozwój naszej działalności oraz podnoszenie jej standardów w kraju i na świecie.

NUADU jest w grupie 5 finalistów wyłonionych z ponad 300 projektów z 34 krajów świata.

Wiceprezes NUADU Paweł Czech podczas gali finałowej programu akceleracyjnego InCredibles

Listopad 2018

NUADU w Zgierzu

Miasto Zgierz kontynuuje wdrażanie innowacyjnej na skalę europejską (9 miast w Polsce m.in. Warszawa i Gdynia) Platformy Edukacyjnej NUADU. Bezpłatny dostęp do niej posiadają uczniowie, nauczyciele oraz rodzice, platforma ma na celu zminimalizowanie obciążenia pracą domową. Projekt ma charakter systemowy, uczestniczą w nim wszystkie szkoły, dla których Gmina Miasto Zgierz jest organem prowadzącym: szkoły podstawowe, oddziały gimnazjalne oraz SLO im. R. Traugutta.

Portal Miasta Zgierz – http://www.miasto.zgierz.pl/pl/content/platforma-edukacyjna-nuadu-w-zgierzu

Sieć partnerska

W Polsce platforma NUADU zawiera zasoby edukacyjne zgodne z polską podstawą programową. Poza granicami naszego kraju NUADU digitalizuje dla szkół treści podręczników renomowanych wydawców i dystrybutorów pomocy szkolnych z danego regionu. W ten sposób gwarantujemy przydatność naszego systemu w przygotowaniach do egzaminów dojrzałości w Singapurze i Australii. W wyniku naszej obecności na Międzynarodowych Targach Książki we Frankfurcie oraz na EduTech Asia znacznie powiększyliśmy naszą sieć partnerską. Obecnie mamy zaszczyt współpracować m.in. z Cambridge University Press, Klett Gruppe, Marshall Cavendish czy Microsoft.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z Targów we Frankfurcie:

Grudzień 2018

Ustroń

7 i 8 grudnia uczestniczyliśmy w Ogólnopolskim Zlocie Innowacyjnych Nauczycieli i Dyrektorów w Ustroniu, gdzie przeprowadziliśmy serię warsztatów pt. „Daj sobie czas na bycie nauczycielem”. Rozmawialiśmy z dyrektorami, nauczycielami, rodzicami i uczniami. Serdecznie dziękujemy!

NUADU, Malwina Otto i Jakub Tomaszewski, Ogólnopolski Zlot Innowacyjnych Nauczycieli i Dyrektorów w Ustroniu

Przyszłość edukacji

Poproszono nas o wypowiedź do artykułu „Branża Ed-Tech w 2019”, który ukazał się niedawno w serwisie news.elearninginside.com. W imieniu NUADU wypowiada się współzałożyciel firmy, Michał Korpys. 

Cyfrowe narzędzia oceny dostarczają nam już ram i danych, które, przekazane do systemów kształcenia, ułatwiają zdobywanie wiedzy i jej ocenę w szkołach, domach i centrach edukacyjnych.

Michał Korpys, Dyrektor Produktu w NUADU

Zapraszamy do zapoznania się z całą prognozą NUADU:

Dziękujemy za uwagę!